שמוליק בלו חבר "חלב ודבש", נפטר בגיל 71

המוסיקאי שמוליק בלו, שזכה יחד עם גלי עטרי בתחרות האירוויזיון עם "הללויה", חלה בסרטן. מפיק "חלב ודבש" שלמה צק שיבח אותו: "הוא הביא כבוד, גאווה ושמחה לעם ישראל."

שמוליק בלו, חבר בלהקת" חלב ודבש", נפטר הבוקר (ראשון) בגיל 71 בבית החולים איכילוב לאחר שסבל מסרטן בשנים האחרונות.

הלהקה, שנוסדה על ידי המפיק שלמה צ ' אק לתחרות "פסטיבל השיר והקהלה" בשנת 1979, הייתה גם חברים רובן גבירץ ויהודה תמיר וסולנית גלי אטרי.

השיר שלהם "הללויה" זכה בפסטיבל ולאחר מכן בתחרות השיר האירוויזיוני באותה שנה. הלוויה של בלו תתקיים מחר בבית העלמין ברמת

שמוליק בילו

חאלב ודוואש זכו בשנת 1979 בתחרות השיר האירוויזיוני שנערכה בירושלים לאחר ש "אפנאווי" זכה בשנה הקודמת. "הללויה", שהעניקה לישראל את ניצחונה השני בתחרות השירה הגדולה בעולם, זכתה להצלחה במדינות רבות, ואף הוכתרה בישראל כשיר השנה בתחנות הרדיו. "דמיין את קליף ריצ' רד ואני מתאפרים באותו חדר איפור לפני הופעה בטלוויזיה. הוא-שהיה האליל שלי מילדות!", אמר בלו בראיון ב-1980 ל "ידיעות אהרון", כשהוא דיבר על הופעתם בעולם.

חלב ודבש

לאחר הצלחת האירוויזיון הוציאה הלהקה את אלבום הבכורה שלה – "גלי עטרי, חלב ודבש". שיריו כוללים את" גלגל הענק"," שמש אדומה", "קסם לילה"ו" דרך ארוכה "שהוקלטו עבור פסקול הסרט"דיזנגוף 99". האלבום כלל גם שירים בשפה האנגלית לפרוץ לשוק העולמי, ושוחרר בינלאומי בשם Milk & Honey with Gali..

בקרוב נולד סכסוך מפורסם בין חברי מילק והוני ואטרי, ובסוף האלבום השני שלהם הלהקה עזבה והוחלפה על ידי ליאה לופטין כסולנית. האלבום," חלב ודבש 2", כלל את שני השירים באטרי סאונד ואת השירים בשני גלילים, והיט הגדול ביותר שלו היה " אולי עוד קיץ."אחרי ניסיון נוסף באירוויזיון, ולאחר פרישתו של לופטין ב-1983, השלושה ניסו להמשיך להקליט, אבל שנה לאחר מכן הם נפרדו והתחילו קריירה עצמאית.

Back to top button