אני חוזר לנחם את עצמי בזרועות האקס שלי, כי אני מרגיש בודד במלחמה

שאלה לסקסולוג: מאז תחילת המלחמה חזרתי לקיים יחסי מין עם האקס שלי. הבעיה היא שככל שאני נשאר יותר זמן במערכת היחסים הזו, כך קשה לי יותר להיפרד ממנה. אני בודד ומבולבל. מה לעשות

מאז תחילת המלחמה חזרתי לנחם את עצמי בזרועותיו של אהובתי לשעבר. נפרדנו כמה פעמים בעבר, כי הוא לא היה מוכן לעבור לשלב הבא של מערכת היחסים ולהתחייב.

אני מכיר אותו כאדם מיני אבל לא במערכת יחסים. יש משיכה בינינו, זה הסקס הכי טוב שהיה לי בחיי ובגלל זה אני חוזר אליו שוב ושוב.

אבל אני רוצה להקים משפחה ואני חושש להיתקע במערכת יחסים בעייתית ולא מחייבת. אבל אני מרגיש בודד בזמן המלחמה, רוב המשפחה שלי גרה בחוץ לארץ, אני מוצא נחמה בזרועותיו, הבעיה היא שככל שאני נשאר יותר זמן במערכת היחסים הזו, כך קשה לי להיפרד. בודד ומבולבל מה אתה עושה

גילה ברונר היא סקסולוגית, מנטורית ויועצת ראשית במרפאת לס לטיפול מיני במרכז הרפואי תל אביב, עונה: "למעשה, אתה מעלה שני נושאים חשובים. האחד עוסק במצב המלחמה, השני עוסק במחויבות בזוגיות.

גילה ברונר

במצבי לחץ ולחץ אנו מוצאים את עצמנו במצב של חרדה, חוסר ביטחון, פחדים סבירים ולא רציונליים. המוח מנסה להגן עלינו, כך שנרגיש בטוחים, אהובים ומוגנים. לכן תהיה אוטומטית משיכה לאותה פינה העונה על צרכים אלה. בשבילך, זה החבר לשעבר שאיתו אתה יכול להתכרבל ולקיים יחסי מין.

זה הרבה יותר הגיוני מאשר למצוא בן זוג חדש, מערכת יחסים לא מוכרת שבה נדודי שינה ומתח נפוצים, וקיום יחסי מין עם אדם חדש ולא מוכר יכול להגביר את הלחץ עוד יותר. לכן, אתה נוהג במכונית בצורה ההגיונית ביותר במצב יוצא דופן.

מגע, קרבה, חיבוק, גירוי ושחרור מיני מספקים לך"תרופות" טבעיות שהמוח מפריש במצבים אלה, יחד עם ירידה בהורמוני הלחץ. התוצאה היא ליצור תחושת ביטחון ושלווה, אז תהנו ממנה, קחו כמה שיותר רוגע והפסיקו לבקר את עצמכם.

הנושא השני, המחויבות של בן הזוג לשעבר, וזו הסיבה שנפרדת שוב ושוב, שייך לבעיה עולמית. אנשים רבים בוחרים בחיי מין מזדמנים במקום במערכת יחסים קבועה.

כשהמלחמה תסתיים, אם אתה עדיין מרגיש שהקשר לא מתקדם כפי שהיית רוצה, אנו ממליצים לך לפנות לפסיכותרפיה. כך תוכלו להבהיר בעצמכם מה קורה ולהחליט איזו דרך מתאימה לכם.

Back to top button