אזהרה: הפסקת קיום יחסי מין אינה בריא -במיוחד לנשים

הנה מספר תופעות לוואי לא נעימות שקורות למי שמפסיק לקיים יחסי מין.

לפעמים הליבידו פוחת, לפעמים העומס היומיומי הוא שדוחף את התענוג הזה הצידה ולפעמים איננו יכולים למצוא את בן הזוג הנכון. ללא קשר לסיבה העומדת מאחורי זה, חוסר המין משפיע על הגוף והנפש. הנה מה שאתה יכול לצפות אם תפסיק לקיים יחסי מין במשך זמן רב:

קיום יחסי מין יש יתרונות בריאותיים

אובדן החשק המיני

כשמדובר החשק המיני שלך נראה מקרה של "אם אתה לא משתמש בו תאבד את זה."יש אנשים שנמנעים ממין מתחילים להרגיש עצלנים יותר בניסיון לקיים יחסי מין. ויש להם פחות רעב למין", אמרה שרי קופר, עובדת סוציאלית קלינית ומטפלת מינית מוסמכת, " מחוץ לטווח הראייה, מחוץ למוח-כך מתארים חלק מהלקוחות שלי את המצב."

קירות הנרתיק עלולים להחליש

מצב זה חל בעיקר על נשים שנכנסות לגיל המעבר. שרי מסבירה: "ללא חזרה קבועה על יחסי מין . ככל שמתבגרים, דפנות הנרתיק נעשות דקות יותר ויכולות להוביל לכאבים במהלך יחסי מין כאשר אתה סוף סוף חוזר אליו. "לשם כך, האגודה הצפון אמריקאית לגיל המעבר ממליצה על יחסי מין קבועים כדי לתרום לבריאות הנרתיק במהלך גיל המעבר. שימון בנרתיק יכול גם לפגוע באיכות המין, מכיוון שאישה אינה חשה חיכוך במהלך קיום יחסי מין ואין התנגדות במתח השרירים.

ניתן לפתור רפיון בנרתיק ותחושה מופחתת על ידי שילוב של אמצעים טיפוליים. כמו פיזיותרפיה לשיפור השרירים הפנימיים על מנת לצמצם ולהדק את הנרתיק וטיפול בלייזר בנרתיק כדי להתחדש ברקמות כך שיהפכו הדוקים וצרים יותר. במקרים מסוימים ניתן לשפר את המצב באמצעות ניתוח שמשנה משמעותית את מבנה הנרתיק.

סקס מקל על הלחץ

אובדן חומר סיכה בנרתיק

זוהי תופעת לוואי נוספת שחלה בעיקר על נשים מבוגרות. נראה כי הנרתיק מתקשה להישאר משומן בעת התחלת יחסי מין לאחר הפסקה ארוכה.

מה שגורם לכך-כמו גם לדפנות הנרתיק הדלילות-הוא מחסור באסטרוגן. "אם אתה לוקח אישה צעירה בת 20 או 30, היא תקבל הרבה אסטרוגן כדי לוודא שהרקמות האלה יישארו בריאות, אלסטיות ומשומנות גם אם היא לא מקיימת יחסי מין", מסבירה ד "ר לורן שטרייכר," אם אתה לוקח אישה בת 60 שאין לה אסטרוגן, היא איבדה את היתרון הזה."

כדי להקל על ההשפעות המשולבות של חוסר מין והזדקנות, שרי מייעצת: "חומרי סיכה בנרתיק יורדים עם הגיל, ואם הם לא מעוררים על ידי הנאה עצמית, ספרים אירוטיים, סרטונים או בן זוג, החומר עשוי להתחיל להתכווץ מהר יותר."

ניתן לפתור מצב זה באמצעות חומרי סיכה, או על ידי טיפולים מתקדמים שאינם כירורגיים המוצעים כיום, כמו טיפול בלייזר בנרתיק המחדש את הרקמה בתוך הנרתיק. התחדשות רקמות מייצרת לחות וגמישות טבעית שחסרה כאשר הטיפול תוכנן לספק תגובה נטולת הורמונים.

כאבי מחזור עלולים להחמיר

אין ספק שנשים שאינן מקיימות יחסי מין באופן קבוע גרועות יותר. זה אולי נראה לא אינטואיטיבי ומה שאנחנו רגילים לחשוב, אבל קיום יחסי מין במהלך מחזור יכול להקל על הכאב.

ד "ר שטרייכר מסביר:" הרחם הוא שריר ונשים רבות חוות התכווצויות רחם כשהן אורגזמה, מה שגורם לדם לצאת מהר יותר ומפחית כאבי מחזור, וייתכן שיש גם עלייה באנדורפינים, מה שיעזור גם להפחית כאבי מחזור."

להפחית את הסיכון לזיהום בדרכי השתן

הנה יתרון: באופן לא מפתיע, לא רק שאתה מפחית משמעותית את הסיכוי לחלות במחלות מין, אלא גם דלקות בדרכי השתן. בשל ריבוי החיידקים שיכולים להתרחש," קיום יחסי מין אחראי לסיכון המוגבר לזיהומים חוזרים בשלפוחית השתן", אומר ד " ר שטרייכר. אצל נשים לפני גיל המעבר, 80 אחוז מהמקרים של דלקת בדרכי השתן מתרחשים תוך 24 שעות מקיום יחסי מין, וכפי שאומר כתב העת American Family Physician , "תדירות המגע המיני היא האינדיקטור החזק ביותר לדלקות חוזרות בדרכי השתן."

לחץ

האם אתה עצבני על כך שאין לך מספיק סקס؟ חוסר המין הוא שורש הבעיה. קיום יחסי מין באופן קבוע מונע מתח, בעוד שאנשים עם התייבשות מינית חווים לחץ דם גבוה בתגובה ללחץ.

Back to top button