אורגזמה נשית היום "עבור אישה, אורגזמה היא לא סוף, אלא התחלה."

האורגזמה הנשית שווה גם יום, והיום הזה הגיע. 8 באוגוסט נחגג בכל רחבי העולם כ" יום האורגזמה הנשית", שנוסד לפני תשע שנים בברזיל על ידי גבר, פוליטיקאי בשם ארימטאו דנטאס, שחש שאשתו אינה מרוצה מינית והחליט להפנות את תשומת הלב הציבורית לנושא כדי להזכיר לנשים את חשיבות המעשה.

על פי מכון קינגסלי האמריקאי, רק כשליש מהנשים בעולם חוות אורגזמה כתוצאה מפעילות מינית, אך נראה כי יותר ויותר נשים הודו לאחרונה כי אורגזמה היא חלק בלתי נפרד מרווחתן הנשית.

רק תשאלו את השחקנית והכוהנת של ולנס, גווינת ' פאלטרו, שהרוויחה הרבה כסף מהנרות שלה בניחוח אורגזמה. "לאישה יש פוטנציאל מיני הרבה יותר גבוה מגבר וכל אחד יכול ללמוד לשלוט בהנאה המינית שלה ולהיות רב-אורגזמית", מבטיחה רוני ארז, מאמנת אורגזמה בתרגול שלה. כן, יש נוהג כזה.

"מין זה לא פרס על התנהגות טובה". רוני ארז | צילום: אביגיל עוזי סקס
"מין זה לא פרס על התנהגות טובה". רוני ארז | צילום: אביגיל עוזי

ארז היא בעלת תואר שני, מנחת קבוצות ומפתחת שיטת הגל, המלמדת נשים להיות אחראיות להנאה מינית. בחמש השנים האחרונות, היא אימנה לפחות 2,500 נשים בשיטה שלה. "תחושת הסיפוק והמנגנון הפיזיולוגי של האורגזמה דומים בין גברים לנשים , אבל יש הבדל אחד ברור:

גבר רגיל רוצה לקחת כמה שיותר זמן לאורגזמה, בעוד שאישה תשאף להגיע לשקע במהירות כי זה לא הסוף שלה, אלא רק ההתחלה, כי היא יכולה להגיע למצב של אורגזמה ממושכת."

"במהלך האורגזמה מופעלים יותר מ -30 אזורים שונים במוח, המוח מקבל כמויות אדירות של חמצן ופעילות נרשמת בין חלקי המוח שאינם מתקשרים זה עם זה כרגיל."

נשים רבות מדווחות על הנאה בעיקר ממשחק מקדים, מתחושת אינטימיות.

מדוע אורגזמה חשובה؟

"אורגזמה שומרת על חפותה של אישה. אישה מרוצה מינית מאושרת יותר, פרודוקטיבית ויצירתית יותר, המערכת החיסונית שלה חזקה יותר ובכלל היא נראית טוב יותר.

אישה שרוצה להיות במיטבה, מינית, מבינה שהיא מקבלת יחסי מין או אפילו לוקחת לעצמה, אבל היא בהחלט לא מתגמלת את בן זוגה על התנהגות טובה. גישה בריאה למיניות נובעת מסקרנות ורצון לגילוי עצמי, שהוא אינסופי אצל נשים. לאורגזמה הנשית יתרונות רבים.

מבחינה רגשית, זה מאוד מתגמל. מבחינה פיזיולוגית, הצירים המתרחשים במהלך האורגזמה מחזקים את רצפת האגן ומסייעים גם לנשים הסובלות מתדירות גבוהה של מתן שתן. מבחינה נוירולוגית, במהלך האורגזמה מופעלים יותר מ -30 אזורים שונים במוח, המוח מקבל כמויות אדירות של חמצן ופעילות נרשמת בין חלקי המוח שאינם מתקשרים זה עם זה כרגיל.

לא נצפתה פעילות אנושית אחרת בחלקים רבים של המוח. מעבר לכך, לאקסטזה יש תכונות נפשיות רבות. זה מקל על כאבי ראש, מתח ומאפשר תקשורת טובה יותר."

ארז מפרט חמישה סוגים עיקריים של אורגזמה:

דגדגן ("לא כולם מצליחים, כי נדרשת סבלנות ויכולת לסרב לסיפוק מיידי")
הנרתיק ("מגיע מבפנים של הדגדגן בזמן החדירה כתוצאה מחיכוך האיבר הגברי בקירותיו")
משולב (שילוב של חיבור בחלק החיצוני והפנימי של הדגדגן בו זמנית)
אורגזמה ("מגיע מתוך הנרתיק. האזור הכולל את הדגדגן, השופכה, דופן הנרתיק, בלוטות, שרירים ועצבים")
ואורגזמה להשפריץ ("סוג של שפיכה נשית המתבטאת בהרטבה משמעותית").

שמתי לב שלא הזכרת נקודת ג ' י.

"זה לא קיים. בעבר האמינו שיש נקודת ג ' י (על שם הגינקולוג הגרמני ארנסט גרפנברג) וכי מדובר באזור קטן בגוף האישה שנמצא בדופן הקדמית של הנרתיק, מאחורי עצם הערווה וסביב השופכה. בשנת 1998, חוקי המין חשפו את הגודל האמיתי של הדגדגן. נקודת הנאה חיצונית זו היא רק קצה האיבר, שאורכו ממוצע של 15 סנטימטר ובעצם מכורבל כמו התקן תוך רחמי בתוך הנרתיק.

אם הוא מזכיר את המכשיר הגברי-זו לא טעות. לאחר מחקרים רבים בנושא, התברר כי הרקמה המכונה נקודת הג ' י היא למעשה חלק מהדגדגן הפנימי. חוקרים מאוניברסיטת טור גרדה ברומא שפטו כי נקודה זו קיימת רק כאגדה, אך הם הסכימו שתהליך החיפוש אחריה בהחלט מעניין."

עבור מאפס לשיא

פתרונות לאורגזמה שנחלשה בחלוף השנים. ד"ר פאני בר-לוי | צילום: אמיליה בראל
פתרונות לאורגזמה שנחלשה בחלוף השנים. ד"ר פאני בר-לוי | צילום: אמיליה בראל

פאני בר לוי, רופאת נשים המתמחה באסתטיקה נרתיקית, מטפלת בין היתר בנשים שרוצות לחוות אורגזמה ביתר קלות או לשפר את איכות האורגזמות שלהן.

"מגיעות אלי נשים שאומרות שבעבר היו להן אורגזמות מרובות ולאורך השנים, לידות ושגרה, אין להן אורגזמות או שהאורגזמה חלשה-היא מתחילה ומסתיימת מיד-והן מחפשות פתרונות. חשוב להבין שככל שהנתונים הנרתיקיים טובים יותר, כלומר היעדר יובש בנרתיק, הידוק פנימי טוב ונרתיק הדוק, כך גדל הסיכוי לאורגזמות."

עבור נשים הפונות אליה, היא מציעה מגוון רחב של פתרונות, כגון זריקות של חומצה היאלורונית לתוך הנרתיק, טיפול יובש, עיבוי של אנדומטריום, כמו גם סטיילינג קוסמטי של השפתיים החיצוניות. טיפול בלייזר בנרתיק יכול לצמצם את הקוטר הפנימי ולשפר את האורגזמה ואת עוצמתה, יש גם ברב-טכניקה ידועה מהפנים בה ניתן לקחת דם מהמטופל, לחזק אותו בפלזמה עשירה בטסיות ולהזריק אותו בחזרה סביב הדגדגן והנרתיק, ולשפר את הרגישות באזור.

"היום אישה קונה חולצת טריקו, מכינה מיני דלי" דוד קורן, בעל חנות האביזרים המיניים הידידותיים לנשים "אחיות" בתל אביב, למד אמנות במכון אבני ועבד בניהול מלונות לפני שפנה לחינוך מיני לפני 18 שנה.

"שינינו את חווית המין לנשים במדינה הזו", היא מצהירה. "בעבר המכולה הייתה גברית מבחינת הבחירה והעיצוב של חנויות, הגישה הייתה מלוכלכת ופורנוגרפית עם עמדות תצוגה וחומרי גלם לא בטוחים. לקחנו את האזור הזה צעד אחד קדימה והפכנו אותו למצב בו נשים מרגישות בנוח להיכנס ולהישאר בנוח.

אין דבר כזה אורגזמה טובה יותר. "אורגזמה היא הדרך, ויברטורים עושים את זה קל יחסית להגיע לעומת אוננות, מגע ידני או בעל פה, כי זה מתיש ללכת מאפס לשיא", היא מסבירה.

"עבור אישה, השיא דורש עבודה פיזית ונפשית. ויברטורים מציתים עוררות מינית מאפס ל – 60 אחוז, מכיוון שההתמקדות בקצות העצבים אינטנסיבית יותר מחיכוך של יד, לשון או חדירה.

בדרך זו אתה יכול להשיג אורגזמה עם פחות מאמץ ויש עדיין רצון וכוח עבור אחד אחר, כאשר בתוך דקה או שתיים אתה מגיע לשיא גבוה יותר מאשר הקודם."ואז די הלכה לקנות ויברטור.

כך מתאפיינים" הוויברטורים האחרונים והפופולריים ביותר", כפי שדווח מהשטח, בטכנולוגיה המבצעת יניקת דגדגן, המבטיחה תחושה חדשה למי שרגיל לרטט.

רוב קהל החנות הוא נשים בגילאי 30 עד 60, אבל דיוויד קורן מדווח על קהל גדול של אנשים בגילאי 80 ומעלה. "נחמד לראות שהם רוצים לחיות את החיים במלואם. תוחלת החיים גדלה, אנשים חיים שנים ארוכות בבריאות טובה ורוצים לשמור על הליבידו.

לא תמיד יש להם מישהו שאיתו הם חולקים תשוקה מינית, ולויברטור יש את היכולת לשמור על הנאה מינית ללא קשר לבן הזוג. זה צריך להיות המוטו של החיים-אתה יכול ליהנות ולהירגע בעצמך."

Back to top button